Škola je pavilónového typu. Nachádza sa približne v strede osemtisícového sídliska. Bola zriadená 1. septembra 1969 a právnu subjektivitu získala 1.1. 1998.
Škola sa profiluje ako škola jazykového a športového zamerania. V jazykových triedach sa vyučuje anglický, nemecký a ruský jazyk, športová príprava je zameraná na ľadový hokej a športovú gymnastiku.
V súčasnosti má škola 400 žiakov v 19 triedach a 47 zamestnancov.

Aj napriek zložitej ekonomickej situácii zabezpečuje škola výchovno-vzdelávací proces na požadovanej kvalitatívnej úrovni, o čom svedčia aj výsledky v rôznych súťažiach, olympiádach a tiež aj výsledky prijímacích skúšok na stredné školy.

V škole pracuje  školský parlament ako určitá forma uplatňovania demokracie v škole. Zástupcovia jednotlivých tried majú možnosť vyjadrovať záujmy a požiadavky žiakov v oblasti výchovy a vzdelávania v škole. Prvky humanizácie a demokracie sú uplatňované v každej triede, na každej hodine, no najviac v triedach s ITV a nadácie Krok za krokom v 1.-4. ročníku.

Krúžková činnosť na našej škole je bohatá. Vďaka vzdelávacím poukazom od šk.roka 2004/2005 môžu žiaci navštevovať rôzne krúžky.V nich si žiaci  prehlbujú svoje vedomosti a zručnosti v určitých oblastiach podľa záujmu.

Telefón
045 / 545 54 68