Deti z 2.A na dopravnom ihrisku

V stredu 19.102018 boli  žiaci 2.A triedy s triednou učiteľkou a pani vychovávateľkou na dopravnom ihrisku.

Na mieste nás už čakala pracovníčka autoškoly, ktorá deti privítala a oboznámila deti, čo ich čaká. Najskôr videli video zamerané na dopravnú výchovu, ako sa majú správať na cestách.

Potom si vedomosti vyskúšali v teste a prakticky na dopravnom ihrisku. Každý žiak dostal bicykel a mohol si vyskúšať, ako sa má na ceste správať . Museli dodržiavať dopravné predpisy, čo niektorým veru robilo problémy.

Ak sa dopustili chyby, museli vynechať jazdy. Postupne si dávali veľký pozor a dbali na dodržiavanie pravidiel. Deťom sa takáto praktická činnosť veľmi páčila.

Ďakujeme Autoškole p. Gondu za poskytnutie dopravného ihriska a za profesionálny prístup.

Tr. uč. Šimove