Noc s Andersenom

Na počesť známeho rozprávkara H.CH. Andersena  sa na mnohých školách po celom Slovensku rozhodnú deti stráviť noc vo svojej škole. Triedne učiteľky im pripravia zaujímavé súťaže a kvízy, ktoré sú zamerané na rozprávky a všetko čo súvisí s literatúrou. Cieľom je nielen deti zabaviť, utužiť triedny kolektív, ale aj prilákať deti k aktívnemu čítaniu kníh.

Triedne učiteľky -  2.A triedy Mgr. Šimove, 1.C triedy PaedDr. Lapinová, II.B triedy Mgr. Melicherová a II.B triedy Mgr. Ciglanová  aj tento rok vymysleli pre deti  vo svojich triedach plno nových, zaujímavých, vtipných súťaží.  Večer plný rozprávok otvorila rozprávkou od H.CH. Andersena a pohybovými aktivitami pani učiteľka Mgr. Šimove a Mgr. Melicherová. Večer pokračoval aktivitami v skupinách. Pre deti boli pripravené  rozprávkové hádanky, doplňovačky,  rôzne aktivity, na ktoré mali deti na základe pozorného počúvania doplniť  do textu chýbajúce slová, obrázky zo známych i neznámych rozprávok spisovateľa.  Po večeri, ktorou bola samozrejme výborná pizza, sme sa opäť všetci tešili na nočnú hru v areáli školy.

Tešíme sa na Noc s Andersenom v roku 2020!