OKRESNÉ KOLO  ŠACH

27. októbra 2017, sa tak ako každý rok, uskutočnilo okresné kolo šachového turnaja žiakov a žiačok základných škôl v okrese Detva.

Podujatie sa odohrávalo v priestoroch Domu kultúry Andreja Sládkoviča pod záštitou Centra voľného času Trend a šachového klubu Garde. Toho roku sa ho zúčastnilo dvadsaťtri žiakov zo škôl ZŠ Obrancov mieru Detva, ZŠ a MŠ A. Vagača Detva, ZŠ J.J. Thurzu Detva a ZŠ s MŠ Školská, Hriňová.

Na Školské majstrovstvá Banskobystrického kraja postupujú prví traja žiaci z každej kategórie (tri dievčatá a traja chlapci) a tými sa toho roku stali:

V kategórii dievčat:

1. MIESTO -  Lívia Melichová

2. MIESTO - Viktória Barjaková

V KATEGÓRII CHLAPCOV:

1.MIESTO - Ján Bobro

28.11.2017 sa konalo  Krajské kolo , naši žiaci L. Melichová a J. Bobro v zmiešaných družstvách   získali 1. miesto.
L.Melichová  vo svojej kategórii obsadila 3. miesto a postupuje  na MSR, ktoré sa bude konať 6.12.2017 v Topolčanoch.

Držíme palce!