ZDOKONAĽOVACÍ  PLAVECKÝ  VÝCVIK

V dňoch  18. -22. októbra  2017 sa  žiaci  Základnej školy na Ulici obrancov mieru v Detve zúčastnili plaveckého výcviku. Z pôvodne nahlásených 60 záujemcov , sa plaveckého výcviku nakoniec zúčastnilo celkom 57 žiakov piateho a šiesteho ročníka.

Zdokonaľovací plavecký výcvik sa  konal v MK vo Zvolene. Jeho cieľom bolo zdokonaľovanie plaveckých zručností, ktoré posilnia zdravie a telesnú zdatnosť detí a tiež prispejú k tomu , aby sa vo vode cítili isto a bez strachu.

Žiaci boli rozdelení do štyroch  družstiev a všetci  usilovne zdokonaľovali svoje pohybové zručnosti a schopnosti vo vode.

V piatok , posledný deň výcviku  sa uskutočnili plavecké preteky. Po ich ukončení boli vyhlásení traja najrýchlejší chlapci a tri dievčatá. Všetkým účastníkom bolo odovzdané mokré vysvedčenie o absolvovaní  plaveckého výcviku.

Výsledky:

Chlapci