Planetárium

Vesmír odjakživa fascinoval ľudstvo. Pohľad na nočnú oblohu plnú hviezd nám otvára bránu do nekonečného priestoru, v ktorom môžeme pozorovať  tajomné a vzdialené  galaxie,  hmloviny, planéty, mesiace, kométy, meteoroidy a množstvo iných vesmírnych útvarov. V spolupráci s Tekovskou hvezdárňou sme dňa 9.10.2017 pre našich žiakov pripravili program pozostávajúci z prednášky o Slnečnej sústave a našej galaxii nazývanej Mliečna dráha a z projekcie vesmírnych objektov v najnovšom digitálnom planetáriu na Slovensku.  Žiaci sa nielen dozvedeli množstvo informácií  z oblasti astronómie a astrofyziky, ale v planetáriu sa mohli pokochať projekciou nočnej oblohy a aspoň týmto spôsobom odkryť tajomstvá, ktoré skrýva.