4. septembra 2017 prekročilo brány našej školy 52  nových žiakov – prváčikov. Zoznámili sa so svojimi triednymi učiteľkami, vychovávateľkami a staršími spolužiakmi. Spoznali priestory svojej školy, začali sa učiť prvé hlásky, slabiky a slová. Ale až 24. októbra 2017 sa stali naozajstnými  žiakmi našej školy. V tento deň bolo slávnostné Pasovanie prvákov. Slávnostný akt sa začal o 17.hodine

Vyobliekaní prváci netrpezlivo čakali na prekvapenie, ktoré im pripravili triedne učiteľky. Pasovania sa zúčastnili aj rodičia, starí rodičia a súrodenci. O kultúrny program sa postarali deti z dramatického krúžku zo ZUŠ v Detve pod vedením pani Schwarcovej. Pri dramatizácií rozprávky o perníkovej chalúpke využili aj básničky a pesničky, ktoré sa prváčikovia na túto príležitosť naučili. Potom slávnostne zarecitovali sľub  a ježibaba ich pasovala za prváka.

Každý dostal pasovací dekrét a perníkové srdiečko, ktoré upiekla pani zástupkyňa Ciglanová. Po skončení pasovania mali deti spoločne s rodičmi a triednymi učiteľkami a vychovávateľkami posedenie. I.C  a I.B s tr.uč. Ciglanovou, Melicherovou, s vychovávateľkami Hrnčiarovou a Hroncovou  vo svojich  triedach, kde im ich rodičia pripravili sladké pohostenie. I.A s tr.uč. Šimove a pani vychov. Paprčkovou  odišli s deťmi a rodičmi na sladké pohostenie do cukrárne Motýlik. Všetci sme prežili príjemné a milé popoludnie, na ktoré budú malí prváci určite spomínať.