ZAHRANIČNÍ  ŠTUDENTI  U NÁS

V januári sa naša škola zapojila do projektu organizácie AIESEC, ktorá pre nás zabezpečila zahraničných študentov. Títo študenti vyučovali našich žiakov v anglickom jazyku počas jedného školského týždňa (22. 1. 2018 – 26. 1. 2018). Podľa vopred zisteného záujmu sme žiakov rozdelili do 16 skupín a pozvali sme k nám 8 študentov. V každej skupine pracovali 2 študenti, denne odučili 4 vyučovacie hodiny.

Deti sa dozvedeli veľa zaujímavostí o krajinách, z ktorých „naši“ študenti pochádzali (Indonézia, Kirgizsko, Brazília, Tunisko, Ukrajina, Čína). Deti si svojich nových učiteľov veľmi obľúbili a každý deň sa tešili no nové aktivity a témy, ktoré na nich čakali. A keďže najlepšou spätnou väzbou pre nás sú názory našich žiakov a ich rodičov, rozhodli sme sa, že určite budeme v tomto projekte pokračovať aj v budúcom školskom roku.