Čítanie s porozumením v IV.C triede

Písmenká, slabiky, slová aj vety vie prečítať každý, kto prešiel prvou triedou. Ale porozumieť tomu, čo čítame, to nie je až také jednoduché...

A preto žiaci zo IV.C triedy využili príležitosť, aby si opäť preskúšali svoje čítanie s porozumením a zároveň, aby si vyskúšali svoje sily nielen         v hlasnom čítaní, ale aj vo vedomostiach o spisovateľovi Roaldovi Dahlovi a jeho tvorbe. Po čitateľsky úspešnom príbehu o Matilde – malom, výnimočne nadanom dievčatku, ktoré v sebe objaví schopnosť pohybovať predmetmi na diaľku Vás pravdepodobne prinúti – ako sa to stalo i nám – nepustiť knihu z rúk prv než ju dočítate. Zároveň rovnako úspešnou knižkou bol Kamoš obor – kde hlavnou otázkou v príbehu bolo, či môže malé dievčatko zvíťaziť nad hroznými, ozrutnými obrami - ľudožrútmi, ktorí šíria strach po celej krajine. Iba ak ... iba ak by jej pomohol dobrý kamarát, rovnako veľký ako oni - Kamoš obor...  Ďalšou knihou, ktorú si žiaci vypožičali od uvedeného autora z knižnice, je kniha Charlie a továreň na čokoládu. Neuveriteľné príhody chudobného chlapca v továrni na čokoládu pána Willyho Wonku – najúžasnejšieho, najskvelejšieho, najfantastickejšieho výrobcu čokolády, akého kedy svet videl. Pútavou formou si pre nich triedna pani učiteľka Jaroslava Lapinová spolu s pani vychovávateľkou Emíliou Hroncovou pripravili rôzne aktivity. Snahou bolo u štvrtákov vyvolať radosť z čítania.

Tak dočítania, milí žiaci!