Džemový deň

7.5.2018 si tradičný deň v škole osladili žiaci 1.B triedy ochutnávkou domácky vyrobených džemov a lahodných lekvárov. V rámci výtvarnej výchovy žiaci vyrábali etikety a maľovali druhy ovocia. Následne tipovali, o aký druh džemu ide, z čoho ho maminy a staré maminy uvarili. Bola vyhlásená súťaž o najchutnejší džem, kde sa všetci zapojili a aj všetky džemy  ochutnali. Vyhral malinový, ktorý deťom doniesla Nelka Lakotová. Okrem toho, že si osladili deň sa deti oboznámili s postupmi výroby džemu a zistili, že to nie je ľahká práca. A tak tento rok pri výrobe svojim starkovcom a maminám pomôžu.