CVIČENIE V PRÍRODE - prváci

Aj malí prváci tento školský rok prvýkrát zažili Cvičenie v prírode. V piatok 27.10.2017, pred jesennými prázdninami, si v triede  s triednymi učiteľkami Ciglanovou, Šimove a Melicherovou porozprávali o dopravnej výchove, o dopravných značkách, ako sa majú správať na vozovke, ako prechádzať cez cestu, čo si majú všímať, keď idú zo školy a do školy. Pani triedne učiteľky im hovorili o zdravej výžive, čo patrí do lekárničky, ako treba ošetriť ranu, ako si majú dávať pozor aj pri hrách v škole, v školskom klube, aby sa nezranili a dávali pozor na svoje zdravie. Deti už zo škôlky vedeli, aké sú zdravé potraviny. Po teoretickej časti sa vybrali na túru. Cestou mali pozorovať okolie a dopravné značky. Cez Krpeľný vŕšok sa dostali na hlavú cestu. Tam si precvičili rýchly presun cez cestu. Dostali sa ku čističke, kde im pani zástupkyňa povedala, na čo slúži čistička vody. Po ceste sa dostali až do časti Krné. Tam sa nadesiatovali a cez Krné sa dostali ku železničnej stanici. Opäť si precvičili prechod cez koľaje a cez hlavnú cestu. Aj keď bolo na začiatku chladnejšie, neskôr predsa vyšlo slniečko. Niektorých aj začali pobolievať nohy, ale bez problémov a úrazu sa šťastlivo vrátili späť do školy.