Škola v prírode – III.C trieda

V dňoch od 13.03. do 17.03.2017 sa žiaci III.C triedy  spolu s triednou pani učiteľkou Jaroslavou Lapinovou a pani vychovávateľkou Emíliou Hroncovou zúčastnili Školy v prírode v Repišti.  Bol to týždeň naplnený   nielen hrami, turistikou, pohybom na čerstvom vzduchu, ale hlavne  zážitkami  a dobrou náladou. Skutočná „Škola hrou“. Počas týždňa sme chodili do prírody, spoznávali okolie Repišťa, jeho krásy a zaujímavosti.  Jednou z najkrajších zaujímavostí bol zámok Marcus. Okrem poznávania prírody sme sa hrali kvízy, spoločenské hry, športové hry, plnili sme úlohy v hre Markety a Autogramiáda. Mnohí sa naučili prekonať svoj strach v nočnej hre plnej strašidiel. Deťom sa veľmi páčila návšteva plavárne, jazda na koníkoch. Veľmi ich zaujala aj prednáška o včelách, o ich spôsobe života, o výrobe včelích produktoch, ktoré si mohli na záver aj zakúpiť. Škola dáva deťom veľa vedomostí, z ktorých mnohé po čase zabudnú, zážitky však zostávajú  oveľa dlhšie.  Snažíme sa, aby naši žiaci spomínali na roky strávené v škole s pocitom, že  učenie bolo pre nich aj zábavou a tiež radosťou....