Noc s Andersenom

V tomto roku  sa konal na  našej škole  už šiesty ročník podujatia, na ktoré sa deti veľmi tešili. Je to NOC S ANDERSENOM. Na počesť známeho rozprávkara H.CH. Andersena  sa na mnohých školách po celom Slovensku rozhodnú deti stráviť noc vo svojej škole. Triedne učiteľky im pripravia zaujímavé súťaže a kvízy, ktoré sú zamerané na rozprávky a všetko čo súvisí s literatúrou. Cieľom je nielen deti zabaviť, utužiť triedny kolektív, ale aj prilákať deti k aktívnemu čítaniu kníh.

Triedne učiteľky -  4.A triedy Mgr. Šimove,  4.B triedy Mgr. Melicherová a 3.C triedy PaedDr. Lapinová aj tento rok vymysleli pre deti  vo svojich triedach plno nových, zaujímavých, vtipných súťaží.  Večer, dňa 23.03.2017, zahájila pani zástupkyňa Mgr. Ciglanová. V úvode prečítala rozprávku Dievčatko so zápalkami a deti mali na základe pozorného počúvania doplniť  do textu chýbajúce slová.  Večer pokračoval aktivitami v skupinách. Pre deti boli pripravené  rozprávkové hádanky, A - Z kvíz, doplňovačky,  súťaž 5 proti 5. Po večeri, ktorou bola samozrejme výborná pizza, sme sa opäť všetci tešili na nočnú hru v areáli školy.

Tešíme sa na Noc s Andersenom v roku 2018!