NAJSTARŠIA  KNIHA

V mesiaci marec sa na 1. stupni  uskutočnila súťaž v hľadaní najstaršej knihy.  V každej triede sa zapojili niekoľkí žiaci, ktorí priniesli z domu akúkoľvek knihu  čo najstaršieho vydania. Veď cena bola lákavá! 29. 3.  sa uskutočnila výstava týchto kníh. Pani zástupkyňa Mgr. Iveta Ciglanová zoradila knihy od najstaršej po najnovšiu. Knihy boli rôznorodé, nielen rozprávkové!  Ostatní žiaci si  ich mohli  prelistovať a čo to prečítať.  Záujem bol veľký! Najstaršia kniha bola vydaná v roku  1843 , druhá v poradí bola  z roku 1902 a tretia  z roku 1905. Prví dvaja žiaci (Lucia Lepiešová  z 2. A a Patrik Lopreis  z 2. B ) boli odmenení tortou.

Mgr. Ďuricová