Výstava o najväčšom dobrodružstve ľudstva - Cosmos Discovery

24.11.2016 sa žiaci našej školy  zúčastnili svetovej výstavy o kozmonautike -COSMOS DISCOVERY ,ktorá bola slávnostne otvorená už  12.9.2016  v Incheba Expo Bratislave.

Výstava je rozdelená do 10 galérií, v ktorých sme mali možnosť vidieť viac ako 200 originálnych artefaktov z vesmírnych misií USA a ZSSR, reálne modely rakiet a raketoplánov, prechádzajúce modely orbitálnych staníc a unikátne dobové dokumenty.

Pri vstupe dostal každý návštevník Space Card – Kartu kozmonauta s menom a životným príbehom reálneho kozmonauta, o ktorého vesmírnej misii sa dozvie ďalšie podrobnosti v priestoroch celej expozície.

Na začiatku výstavy Cosmos Discovery  žiaci  videli ruský Sputnik, psa Lajku, americkú opicu Enosa, príbeh Jurija Gagarina -prvého človeka v kozme, či americkú raketu Mercury, ktorá je vystavená v mierke 1:1. V ďalších galériach  boli lunárne výpravy programu Apollo, vrátane mesačného vozidla, v ktorom americké posádky podnikali svoje prieskumné cesty na Mesiac, ale taktiež ruské mesačné vozidlo Lunochod. Rovnako pestrá bola aj prehliadka kozmických skafandrov a ďalšie výstroje od najstarších až po najnovšie modely prispôsobené dlhodobému pobytu na orbitálnych staniciach.  Zaujal nás obrovský model rakety Saturn alebo tri originálne základné moduly ruského Soyuzu.