Čítanie s porozumením v III.C

Písmenká, slabiky, slová aj vety vie prečítať každý, kto prešiel prvou triedou. Ale porozumieť tomu, čo číta, to nie je až také jednoduché ...

A preto žiaci z III.C triedy využili príležitosť, aby si preskúšali svoje čítanie s porozumením a zároveň, aby si vyskúšali svoje sily nielen v hlasnom čítaní, ale aj vo vedomostiach o spisovateľke Gabriele Futovej a jej tvorbe. Po čitateľsky úspešnom debute Naša mama je bosorka a rovnako úspešnej knižke Hľadám lepšiu mamu prečítali žiaci ďalšiu knihu Nezblázni sa, mamička, ktorá má dynamický a vtipný text o potrebe a sile citových väzieb v rodine. Pútavou formou si pre nich pani učiteľka Lapinová  s pani vychovávateľkou Hroncovou pripravili rôzne aktivity. Snahou bolo u tretiakov vyvolať radosť z čítania a rozvíjať ich čitateľskú gramotnosť.

Tak dočítania, milí žiaci!