ADVENT

Tradične aj tento rok pripravili v decembri  pani učiteľky I.stupňa  pre deti prekvapenie. V pondelok, po prvej adventnej nedeli, si našli školu vo vianočnom šate. Chodba pripomínala zimnú krajinu, nechýbal vyzdobený stromček, tradične prestretý vianočný stôl a nad ním visel veľký veniec, vyzdobený množstvom vianočných ozdôb.

Štvrtáci, spolu s triednymi učiteľkami Melicherovou a Šimove, pripravili pre žiakov I. stupňa program na  adventný čas netradične. Cez rozprávky, ktoré majú všetky deti rady, chceli ukázať na dobré aj zlé vlastnosti. V každej rozprávke víťazí dobro nad zlom a tak, nech dobré vlastnosti a skutky víťazia v živote nad všetkým zlým.

Každý pondelok sa deti stretli na chodbe a spolužiaci im zahrali kúsok zo známych rozprávok – O dvanástich mesiačikoch, Mrázik, Perinbaba, Tri oriešky pre Popolušku. Program sa deťom páčil a odmenili spolužiakov potleskom. V posledný deň si spolu zaspievali aj Tichú noc a s radosťou odchádzali na vianočné prázdniny.