ZÁPIS PRVÁKOV NA NAŠEJ ŠKOLE

Zápis prvákov

„Ahoj, ja som pekná dievka,

volajú ma Snehulienka.

Zrkadielko ti hneď dám,

úlohy však splníš sám.“

Takto privítala Snehulienka každého budúceho prváčika v našej škole. Trpaslíci jej pomáhali a hneď prichystali každému menovku a dali zrkadielko. Do neho dostali za splnenú úlohu pečiatku. Ak nazbierali všetky pečiatky, podarilo sa im oslobodiť a prebudiť Snehulienku.

Nebolo to však celkom jednoduché. Deti vymysleli a postavili zámok zlej kráľovnej, triafali otrávené jablká do koša, hľadali stratené písmenká, dokresľovali ornament na džbánik, písali svoje meno, pomenovali geometrické tvary a farby, hľadali medzi trpaslíkmi najmenšieho či najväčšieho... Úloh bolo dosť, ale deti boli veľmi šikovné a nezľakli sa ich. Všetky prekážky zvládli rýchlo a každému sa podarilo Snehulienku prebudiť. Snehulienku to veľmi potešilo a tak sa každému poďakovala. Za veľkú odvahu dostal každý aj odmenu. A deti odchádzali s úsmevom, že sa im podarilo Snehulienku zachrániť a tešili sa aj z darčekov. A pani učiteľky sa už teraz tešia na šikovné detičky, ktoré prídu v septembri do školy.