INTERAKTÍVNA VÝSTAVA
TECHNIKA -VEDECKÁ  HRAČKA

Od 13.6. - 20.6.2016  na našej škole prebieha   interaktívna výstava  - Vedecká hračka. Žiaci   3. - 9. ročníka ,majú jedinečnú možnosť vyskúšať si exponáty a hravou formou pochopiť  jednotlivé fyzikálne javy a zákonitosti, ktoré sú prepojené  v určitom technickom riešení.
Interaktívna  výstava  približuje  techniku a niektoré jej pojmy a fenoméne  prostredníctvom  vedeckých hračiek vhodných na hranie spojené s poznávaním a učením. Originálnu  výstavu tvorí viac ako 60 exponátov, ktoré boli zakúpené v 20 štátoch alebo boli vytvorené v denných táboroch tvorivosti VEDHRA. Výstavu pripravili  členovia   banskobystrického občianského  združenia -  Vedecká hračka , bola nainčtalovaná  v 30 školách v SR najmä vďaka podpore Komunitnej nadácie Zdravé mesto.