„Dnes niekto sedí v tieni,

pretože ktosi dávno zasadil strom.”

Warren Buffet

Dnes ráno, keď sme  prišli  do školy pani učiteľka nám povedala, že po prvej hodine pôjdeme sadiť stromčeky. Crrrn...konečne zazvonil  zvonec a my sme sa teda vybrali na školský dvor. Ako sme prechádzali chodbou a povedali, kde sa chystáme hneď sa ku nám pripojila 2. B a 2.C trieda. Keď sme prišli na miesto už nás tam čakal ujo Michal, ktorý má firmu v Nemecku . Stromy, ktoré priniesol, už poznáme z prírodovedy.  Bol tam smrek, jedľa, borovica, buk, a dub. Potom otvoril auto, asi také ako pol autobusu. V ňom boli rôzne stroje, ktoré nám mali uľahčiť prácu. Tak sme sa teda pustili do toho. Najskôr krovinorezom vykosil trávu, pretože by čerpala maličkým stromčekom výživu. Keď trávu pokosil, urobili sme dieru do zeme, ale nemyslite si, že hocijakú. Robili sme ju takým strojom, ktorý sa volal pôdny jamkovač. V Nemecku tento stroj volajú Bohrmaschine. Pripomínalo mi to rytie krtka. Vkladali  sme  stromček do jamky  a zahŕňali ho zemou. Potom sme ku každému stromčeku pribíjali palicu. Ujo Michal nám  ju dovolil pribíjať kladivom . Palice sme pribíjali kvôli tomu, aby nám zasadené stromčeky náhodou ujo školník nepokosil. Toto si mohol vyskúšať každý. Spolu sme s 2.B a 2.C zasadili okolo 40 stromčekov. Že vraj ich chlapi zasadia aj  5 000 za deň. To si ani nevieme predstaviť.  Na záver sme malé stromčeky popolievali. Dostali sme aj malý darček. Tento deň bol super !

Ďakujeme firme MIBYS s.r.o FORSTBETRIEB a odkazujeme, že o zasadené stromčeky sa budú  starať žiaci druhých  ročníkov spolu s pani učiteľkami.