Škola v prírode Ždiar - IV.A a IV.B

Od 16.5.-20.5.2016 sme strávili v Ždiari, pod Belianskymi Tatrami.Ubytovaní sme boli v Penzióne Jánošík. Deň po dni sme spoznávali krajinu navôkol. Začali sme výletom do Javorovej doliny, kde sa pred nami týčil Muráň s jaskyňou pre kamzíky. Mali sme tu šťastie, vykuklo na nás aj slniečko. Aby sme boli do hôr dobre pripravení pani Ing.Katka Horská nám hneď prvý deň urobila prednášku s názvom Medvede a my. Ďalší deň nasledovala túra na hrebeň Spišskej Magury.Toto miesto bolo krásne aj napriek zlému počasiu. Dokonca sme našli medvedie stopy. A tak sa nám všetkým po návrate výborne hodil teplý čaj. Po zaslúženom oddychu sme sa hrali s lesným pedagógom priamo v lese. Aktivitami sme pokračovali až do nasledujúceho dňa, kedy nám umožnili návštevu Ždiarskeho múzea. Tu nám návštevu spestrili tým, že nás  obliekli do krojov. Máme v triede deti, ktoré chodia do súboru a tak sme všetci dostali možnosť vyskúšať si tu tradičný kroj.  Taktiež sme navštívili krásnu Beliansku jaskyňu, kde nastal aj vytúžený moment detí- nákup suvenírov. Poobede zostal čas aj na kúpanie v najbližšom bazéne. Prišiel posledný večer s tetou Alicou, ktorá nám urobila diskotéku ako sa patrí. Všetko mala premyslené a na záver sa nikomu nechcelo ísť spať. V posledný deň sme zhodnotili- "že sme dostali všetko to, po čo sme sem prišli." Teda, aby si každý náš žiak mohol odniesť pekný pohľad na naše najväčšie pohorie -Vysoké Tatry.