MESTSKÁ  POLÍCIA

Zážitkové učenie druhákov pokračuje. Tento krát sme navštívili Mestskú políciu. Náčelník polície , aj so svojimi zamestnancami  žiakov 2.A a 2.B veľmi pekne privítal. Následne sa žiaci rozdelili do troch skupín, kde sa im venovali mestskí policajti. Ukázali im donucovacie prostriedky, oboznámili ich so svojou prácou a kompetenciami.  Ďalšia skupina navštívila posilňovňu, kde si aj samotní žiaci mohli vyskúšať svoje schopnosti. Najviac sa im páčil kamerový systém, kde v určenej miestnosti mohli na monitoroch sledovať dianie v meste. Kamery sú umiestnené tak, aby mohli monitorovať niektoré lokality nášho mesta. Žiakom vysvetlili, čo jednotlivé úlohy znamenajú v praxi. Uviedli konkrétne prípady, ktoré musí mestská polícia riešiť.

Taktiež by sme chceli poďakovať aj Mestskej polícii za čas, ich ochotu a trpezlivosť so žiakmi. Na ďalšiu návštevu sa tešia žiaci 2.A a 2.B triedy a pani učiteľky.