NOC  S ANDERSENOM

V tomto roku  sa konal na  našej škole  už piaty ročník podujatia, na ktoré sa deti veľmi tešili. Je to NOC S ANDERSENOM. Na počesť známeho rozprávkara H.CH. Andersena  sa na mnohých školách po celom Slovensku rozhodnú deti stráviť noc vo svojej škole. Triedne učiteľky im pripravia zaujímavé súťaže a kvízy, ktoré sú zamerané na rozprávky a všetko čo súvisí s literatúrou. Tento ročník bol zameraný na rozprávku o malej morskej víle. Cieľom   je nielen deti zabaviť, utužiť triedny kolektív, ale aj prilákať ich ku čítaniu kníh.

Triedne učiteľky -  3.A Mgr. Šimove,  3.B Mgr. Melicherová a 2.C PaedDr. Lapinová aj tento rok vymysleli pre deti  vo svojich triedach plno nových, zaujímavých, vtipných súťaží.  Večer dňa 31.03.2016 ich čakal -  literárny kvíz, tajný agent, popletené vety, hľadali rozprávkové postavy, určovali názvy rozprávok, diskotéka s hudobnými hádankami. Najviac sa opäť všetci tešili na nočnú hru v areáli školy.

Netrpezlivo čakali aj na večeru. Po celej škole rozvoniavala čerstvá pizza. Pani kuchárky im navarili výborný čaj, takže smädný nebol nikto.  Po skončení súťaží a po večeri  sa uložili do dočasnej školskej spálne.  Nebolo to síce také pohodlné spanie ako doma, ale to im vôbec nevadilo. Po polnoci už mnohí spokojne odfukovali, lebo ráno ich už čakalo vyučovanie. Spacie vaky  a nafukovačky  nahradili školské lavice.  Tešíme sa na Noc s Andersenom v roku 2017!

Šimove