5. 5. 2016 prišiel deň, na ktorý sa žiaci 2. A a 2. B veľmi tešili. Hneď po prvej hodine sa ponáhľali navštíviť policajný zbor. Milá teta policajtka ich pekne privítala a zaviedla do zasadacej miestnosti, kde sa oboznámili s pomôckami, ktoré policajti používajú pri práci. Zaisťovanie odtlačkov z pohára, pri ktorom asistovali pani učiteľky, deti sledovali s nadšením. Potom sa presunuli do garáží, kde si prezreli policajné autá, mohli si vyskúšať, ako sa sedí na mieste šoféra, spolujazdca ale aj páchateľa. Do rúk chytili aj nepriestrelnú  vestu, ktorú menší žiaci ani  nezodvihli. Posedeli si vo vyšetrovacej miestnosti, v ktorej bolo len základné vybavenie. Odznak so svojim menom a odtlačok svojho prsta bol jedinečný darček. Žiaci určite nezabudnú na tento výnimočný a nezabudnuteľný deň.

Za profesionálny a milý prístup Policajnému zboru v Detve ďakujú žiaci aj pani učiteľky 2. A a 2. B triedy a už sa teraz tešia na ďalšiu spoluprácu.