Mikuláš v II.C triede

Veveričky sa dívajú do oblôčka,
nedočkavé majú očká.
Dobrý Mikuláš,
pre všetkých dosť darov máš?
Ak môžeme byť takí smelí,
aj my by sme prosiť chceli.
Nie však žiadne haky-baky,
chceli by sme darček dáky,
pre usilovné veveričky,
čo majú šikovné ručičky.

Začiatkom decembra to už zo všetkých strán začína dýchať Vianocami. Mestá sa začínajú odievať do svojho krásneho vianočného šatu a červený bradatý deduško na saniach sa začína čoraz častejšie objavovať aj na televíznych obrazovkách. Mikuláš, ten ozajstný,  prichádza 6. decembra, aby odmenil všetky deti, ktoré boli dobré a po celý rok poslúchali.

Tento rok bol v II.C triede naozaj výnimočný Mikuláš. Bol to nezabudnuteľný deň pre veveričky (žiakov II.C triedy). Všetci žiaci zhromaždení pod rozsvieteným vianočným stromčekom s úprimnou radosťou, prekvapeným pohľadom a s iskričkami v očiach očakávali príchod Mikuláša. Veveričky si pre Mikuláša pripravili aj pekné pesničky a básničky. Výslužku v podobe sladkostí si určite zaslúžili.

Na záver veľké poďakovanie patrí rodičom za krásnych a chutných Mikulášov, za sladké prekvapenie, ktorým si pripomenie najkrajšie sviatky roka - Vianoce.