HVIEZDOSLAVOV  KUBÍN

Každoročne sa na jar uskutočňuje súťaž v umeleckom prednese Hviezdoslavov Kubín.  V školskom kole v prednese poézie sa v II. kategórii umiestnili: 1. Karin Martinská – V. B

2. Zuzana Ďuricová – V. B

3. Veronika Luptáková – V. A.

V III. kategórii: 1. Sofia Anna Cíbiková – VIII. A

2. Patrik Golian, Lívia Melichová – VII. A

3. Katarína Bobrová – VIII. A

V prednese prózy v II. kategórii bolo umiestnenie nasledovné: 1. Nina Marcineková – VI. A

2. Diana Nuošková – VI. A

3. Viktória Kulichová – V. A.

V III. kategórii: 1. Veronika Beskydiarová – VII. A

2. Vanesa Veličová – VII. B

3. Alexandra Elena Kašiaková – VII. B.

Do obvodového kola, ktoré sa konalo 30. 3. 2016 v Dome kultúry Andreja Sládkoviča, postúpili z každej kategórie len prví. Regionálne kolo sa bude konať 13. 4. 2016 v CVČ Domino vo Zvolene. Našu školu budú reprezentovať dvaja žiaci: za I. kategóriu Peter Pašen z II. B a Nina Marcineková zo VI. A. Držíme im palce! Všetkým recitujúcim srdečne blahoželáme!