HASIČI

foto:

Dňa 25.2.2016 sa žiaci 3.ročníka zúčastnili exkurzie Hasičského záchranného zboru vo Zvolene.

Žiakov privítali profesionálni hasiči. Ukázali deťom hasičskú techniku.  Všetky deti s údivom sledovali vysúvanie plošiny, ktorá hasičom pomáha pri záchrane horiaceho domu až do výšky jedenásteho poschodia. Mali možnosť si  pozrieť hasičské autá, ich vnútorné vybavenie, čo zaujalo najmä chlapcov. Videli záchranný čln, ktorý hasiči používajú pri záchrane topiacich, hydraulické nožnice, ktoré sú veľmi potrebné najmä pri dopravných nehodách. Pri zaujímavom výklade nezabudli deťom pripomenúť ako sa majú správať pri manipulácií s ohňom, čo majú robiť ak vidia spadnúté elektrické drôty, ako sa správať pri kúpaní vo vodných tokoch. Upozornili ich na to, aby sa vždy správali tak, aby neohrozovali  seba a svojich kamarátov.  Žiaci aj triedne učiteľky 3.ročníka ďakujú všetkým hasičom zo Zvolena, ktorí ich milo privítali a umožnili im sčasti spoznať ich náročné povolanie. Poďakovanie patrí najmä pánovi Stehlíkovi, ktorý exkurziu žiakom sprostredkoval.