Mestský úrad v Detve – exkurzia

Mestský úrad v strede mesta,
vedie k nemu pekná cesta.
Druháci poznávaciu exkurziu absolvovali,
pánovi primátorovi za všetko poďakovali.

Dňa 24. februára 2016 žiaci 2.A, 2.B a 2.C triedy absolvovali poznávaciu exkurziu Mestského úradu v Detve.

Najskôr žiakov privítal pán primátor Ing. Ján Šufliarský v obradnej sieni, kde im porozprával o obradoch a slávnostných stretnutiach, ktoré sa v obradnej sieni konajú. Oboznámil ich s aktivitami i s činnosťou na mestskom úrade. Žiaci mali možnosť predniesť svoje podnety, námety a návrhy, ako vybudovať, či zlepšiť  kvalitu života v meste - vybudovanie plavárne, cyklistickej cestičky,... Postupne si žiaci prezreli rozhlasovú miestnosť, veľkú zasadačku mestského úradu, v ktorej sa konajú zasadnutia mestského zastupiteľstva a rôzne významné rokovania. Následne exkurzia pokračovala návštevou ostatných oddelení mestského úradu.

Ďakujeme pánovi Ing. Šufliarskému a ostatným zamestnancom za príjemné chvíle strávené na Mestskom úrade v Detve.