Deň Zeme

Aj tento rok sa žiaci našej školy , 3.A a 2.C, zúčastnili  21.4.2016 podujatia ku Dňu Zeme na IV.ZŠ v Detve.  Veľmi pekné podujatie zorganizovalo súkromné CVČ Majáčik v spolupráci s Lesným závodom v Kriváni. Bolo pripravených 12 zábavných aj výchovných stanovíšť, na ktorých sa deti striedali a plnili rôzne úlohy. Vyskúšali si píliť drevo, videli ako sa meria drevo. Na inom stanovišti si vyskúšali chodiť na chodúľoch, poznávali dreviny, skladali puzzle voľne žijúcich zvierat, oboznámili sa ako sa štepia ovocné stromy, na ukážkach kôry stromov videli ako škodí stromom lykožrút. Pracovník LZ im ukázal rôzne parožie, učili sa rozoznávať listnaté a ihličnaté stromy, vyrobili si prívesok z dreva, vyskúšali si, že aj trávou sa dá maľovať.  Deťom sa to všetko veľmi páčilo. Tešíme sa aj na budúci rok a ďakujeme všetkým, ktorí túto peknú a poučnú akciu pripravili.