Deň na dedine

foto:

Už tradične sa žiaci našej školy zúčastňujú podujatia Deň na dedine, ktoré organizuje I.ZŠ na Kukučínovej ulici v Detve .  Aj tento rok sa 3.júna 2016 vybrali na I.ZŠ deti z 2.C, 3.A, 3.B, 4.A a 4.B triedy.   Hlavnou myšlienkou tohto pekného podujatia je zviditeľniť ľudové umenie Podpoľania.  Najskôr sa predstavili detské folklórne súbory s pestrým programom, potom si žiaci I.ZŠ zmerali sily vo varení bryndzových halušiek a guľáša. Bolo zaujímavé , ako sa výborne zhostili tejto úlohy aj chlapci.

Školský areál bol plný stánkov, v ktorých si mohli deti vyskúšať rôzne ľudové remeslá . Svoj výtvor si mohli zobrať aj so sebou. Tí, ktorí boli menej zruční a netrúfali si na to, mali možnosť si kúpiť pekné výrobky od detí  z krúžkov ľudovej tvorivosti.

Celý čas vyhrávala ľudová, ale aj moderná hudba. Nechýbali zábavné súťaže, rúcanie mája, cukrová vata , výborné koláče a všade prítomná dobrá nálada.  Tešíme sa aj na budúci rok.