Cvičenie v prírode II.C a III.A trieda

Dňa 28.10.2015 sme pre žiakov II.C a III.A triedy zvolili netradičnú formu vyučovania  ,,Cvičenie v prírode″. Slnečné ráno, športové oblečenie, desiata,  nápoje proti smädu a spoločný nástup pred budovou školy sľubovali vydarené spoločné podujatie, zamerané na turistiku, šport, priateľstvo, vzájomnú pomoc, dopravnú výchovu, pohyb a pobyt v prírode. Najprv nás čakalo spoznávanie a oboznámenie žiakov s kultúrno-historickými pamiatkami Detvy (Podpolianske múzeum v Detve, kostol sv. Františka z Asissi, pamätná tabuľa K. A. Medveckého, drevená vyrezávaná brána, ľudová plastika sv. Jána Nepomuckého, Vagačov dom, drevené vyrezávané kríže,...). Zároveň sme využili prirodzené dopravné podmienky na praktický výcvik zručností z dopravnej výchovy, posilnenie vedomia a správania žiakov v dopravnej výchove.

Jesenná príroda nám tiež ponúkla množstvo predmetov k pozorovaniu a poznávaniu. Žiaci mohli prakticky spoznávať a porovnávať rôzne druhy listnatých a ihličnatých stromov, kvetov, voľne žijúcich zvierat. Na záver sme sa všetci spoločne stretli na futbalovom štadióne, kde boli pripravené rôzne stanovištia. Keďže žiakom našej školy nechýbalo nadšenie, chuť súťažiť a získať nové vedomosti, všetci sme spoločne prežili príjemný deň.