Hasiči – exkurzia II.C trieda

Dňa 19.05.2016 sa žiaci II.C triedy zúčastnili exkurzie HaZZ v Detve. Keď uvideli krásne červené hasičské auto, v tom momente chceli byť všetci chlapci hasiči. Ujovia hasiči žiakom vysvetlili a poukazovali rôzne časti výbavy hasičov. Taktiež rozprávali o dôležitosti práce hasiča a dovolili žiakom, aby si vyskúšali  prilbu, protipožiarny oblek aj „šoférovanie“ v hasičskej kabíne.  Počas exkurzie sa žiaci opäť niečo nové dozvedeli o ťažkej a zodpovednej práci hasičov. Naučili sa, že s ohňom sa neradno zahrávať, že deťom zápalky nepatria do rúk, že sa treba správať k svojmu zdraviu, ale aj k  prírode zodpovedne, nikdy nepodceňovať silu ohňa. Najviac sa žiakom páčilo vysúvacie osvetlenie na aute, húkačka, ale taktiež boli nadšené i z toho, čo si mohli vyskúšať. Na záver sme sa  ešte všetci odfotili  pred hasičským autom. Deti odchádzali plné zážitkov. Tiesňovú linku 150 a jej účel  pozná už každý z nich.

Ďakujeme zamestnancom HaZZ v Detve za ochotu, ústretovosť a krásne zážitky. Veľké poďakovanie zároveň patrí pánovi Mikulášovi Klimovi za sprostredkovanie exkurzie.