TVORIVÉ  DIELNE

foto:

Každoročne sú v našej škole  vianočné tvorivé dielne. Deti v nich vyrábajú rôzne darčeky, ktoré potom predávajú na vianočnom trhu.  Tento rok sme spolupracovali s OZ Tulipán. Deti vyrobili rôzne predmety. V II.B sme s pomocou pani Golianovej zdobili cukrovou polevou perníčky. Podarilo sa nám vyzdobiť až 110 kusov. 2.A sa tento rok vybrala vyrábať darčeky do Podpolianskeho múzea v Detve. Cestou do hornej časti Detvy nás síce vyštípal mráz, ale potom nás čakala príjemná atmosféra , o ktorú sa postarali pracovníčky múzea pod vedením p. Mgr. Babicovej.  Materiál pre deti bol vzorne pripravený. P. Babicová vysvetlila postup práce a deti mohli začať tvoriť a prejaviť svoje umelecké cítenie, tvorivosť a trpezlivosť. Tvorivé dielne boli zamerané na maľovanie na skle. A tak sa na sklenených svietnikoch a sklenených tabličkách začali objavovať detvianske motívy hýriace farebnosťou a rôznymi tvarmi.  Spočiatku sme si mysleli, že to bude jednoduché a budeme rýchlo hotoví. No až pri tvorení sme zistili, že treba mať  trpezlivosť ,aby naše výrobky boli naozaj pekné. Počas prestávky sme si prezreli výstavu , ktorá je zameraná na chov oviec a výrobu bryndze, ktorou bola známa Detva  v minulosti. Zaujala nás aj výstava detských prác z detvianskeho ľudového umenia.  Spokojní s našimi prácami sme sa vrátili do školy.

Takto prebehli tvorivé dielne na prvom stupni.