Výtvarná a literárna súťaž o virtuálnom svete

Žiaci na hodinách slovenského jazyka a literatúry a na výtvarnej výchove preukázali svoju tvorivosť a tímovú spoluprácu.  Vo svojich prácach, ktoré sú vystavené v areáli školy,  stvárňovali hlavnú myšlienku projektu – virtuálny svet. Za najlepšie práce boli žiaci ocenení vecnými cenami. Niektoré z nich si práve tu môžete prečítať a prezrieť:

Je lepšie mať jedného ozajstného priateľa, ako mnoho virtuálnych priateľov.  (P. Melichová, 9.B)

Virtuálny svet nám dovoľuje vytvoriť si „dokonalý“ obraz, ktorý nám umožňuje získať „priateľov.“ Môžeme pokladať virtuálneho priateľa za ozajstného priateľa? Asi nie, veď čo je to za priateľstvo bez objatí či skutočných úsmevov? Čo je to za kamarátstvo bez spoločných zážitkov? Virtuálny svet nám nič z toho nedovoľuje. Žime v skutočnosti!

(S. Ondrová, 9.B)

Si si istý, že virtuálny priateľ je ozajstný priateľ? (K. Žilíková, 9. B)

Pravý priateľ je šťastie, ten virtuálny len náhoda. (M. Kulišiak, 9.B)

Virtuálny priateľ je ten, ktorého nevidíme. Sociálne siete sú dobré na písanie si s priateľmi, ktorých poznáme. Niekedy sú však nevhodné, pretože nás môže obťažovať neznámy človek - „virtuálny priateľ. “

( žiak 5. ročníka)

Virtuálny priateľ je ten, ktorého v reálnom živote nestretávame.

( žiak 5. ročníka)

Cez sociálne siete môžeme spoznať nových ľudí, no niekedy nám internet a sociálne siete môžu byť aj „zlým“ priateľom.  ( žiak 6. ročníka)

Virtuálny priateľ nie je skutočným priateľom dovtedy, kým si nepodáme ruku, virtuálna priateľka sa mení na ozajstnú až v momente, keď ju pobozkám na líce. (E. Melicherčík, 8.A)

Ľuďom, ktorých sme nikdy nevideli a poznáme ich len cez internet, by sme nemali dôverovať. ( žiak 8. ročníka)

Sociálna sieť je len jedna veľká hra na „pomútenie“ mozgov ľudí.

( žiak  8. ročníka)

Kyberšikana – daj si pozor, Zuzana!

Nastavenia na facebooku na bezpečné si daj,

aby ťa zlý ujo neskontaktoval. :-)  (Tymčuková, Belková, žiačky 8. A)