SKAUTI  U  NÁS  v   Škole

foto:

Katka, Veronika, Majo a Andrej sú skauti, ktorí  patria do 106. zboru Akataleptik – Detva a 10.10.2014 prišli do našej školy.  Piatakom a šiestakom zodpovedali množstvo otázok o skautingu a tiež sa spolu zahrali rôzne hry.

Keďže skauti sú spojení s prírodou, aj naše spoločné stretnuie prebehlo vonku a začalo pozdravom a hrou. Žiaci boli rozdelení na dve skupiny a každá mala pisára, ktorému ostatní zo skupiny  hovorili rôzne slová a slovné spojenia týkajúce sa skautingu, ktoré prečítali z papiera prilepeného na chrbtoch behajúcich skautov. Samozrejme vyhrala skupinka, ktorá mala viac slov a následne skauti  porozprávali o nich bližšie ( napríklad zákon, sľub, heslo, zlaňovanie, tábor, oddiel, oheň, sekera, vekové kategórie, pozdrav, spolupráca, príroda, výpady, nočná sráž, šatka a iné). Po krátkom vysvetľovaní súvislosti medzi slovami so skautingom sa žiaci opäť venovali hrám a potom nasledovalo pútavé rozprávanie o tom, ako si skauti užívajú vyvrcholenie celého roka táborením, uprostred lúky bez akéhokoľvek výdobytku dnešnej doby v spojení s prírodou a úplne oslobodení od starostí hlučnej ulice. S heslom ,,BUĎ PRIPRAVENÝ“ sú pripravení pomáhať prírode, iným ľuďom i sebe. Chránia prírodu, sú empatickí, pomáhajú a tolerujú rôzne názory. Vo vzťahu k sebe samým sa snažia byť stále lepší, zdokonaľujú sa v rôznych oblastiach a osobnostne sa zdokonaľujú.