HVIEZDOSLAVOV  KUBÍN

Každý rok sa v mesiaci marec koná súťaž v prednese poézie a prózy HVIEZDOSLAVOV KUBÍN. Deti sa naučia  texty naspamäť a potom  pred  spolužiakmi ukážu svoj talent v umeleckom prednese . Tí najlepší z triedy postúpili do školského kola, ktoré sa na I. stupni  konalo  17.marca 2015. Milým prekvapením v tomto roku boli naši prváci, ktorí sa zúčastnili v prednese poézie aj prózy. Najväčším však bolo víťazstvo prváčky  Terézie Kandovej, z I.C triedy, v prednese prózy. Celkom sa súťaže zúčastnilo 37 detí, z toho 22 recitovalo poéziu  a 15 prózu. Poďakovanie patrí  všetkým  deťom aj triednym učiteľkám, ktoré deti na súťaž pripravovali. Porota napokon rozhodla:

POÉZIA – porota v zložení- pani učiteľky – Mgr.Hanáková, Mgr.Ostrihoňová, Mgr.Šimove, PaedDr.Lapinová

1.miesto    Daniela  Kučerová    3.A

2.miesto    Lukáš  Ďurica   2.B

3.miesto    Lea   Feherpatakyová  2.A

V poézií porota udelila aj mimoriadnu cenu Viktorkovi Martinskému z I.C triedy.

PRÓZA- porota v zložení – pani učiteľky- Mgr. Vachútová, Mgr.Odzganová, Mgr.Samašová

1. miesto    Terézia   Kandová    1.C

2. miesto    Carmen  Rybošová   3.B

3.miesto     René  Trávniček   3.B

Víťazky Daniela Kučerová a Terézia Kandová  budú reprezentovať našu školu v obvodovom kole v prvej kategórií. Držíme im palce!

Mgr. Šimove