Výstava o starovekom Egypte

22. októbra 2014 sa mnohí žiaci a učitelia z našej školy zúčastnili fascinujúcej výstavy Tutanchamonovej hrobky v bratislavskej Inchebe. Táto nás tak očarila, že sme si jej atmosféru chceli vychutnávať čo najdlhšie. Podarilo sa nám to i vďaka tomu, že v šiestackom dejepise práve nasledovalo učivo o starovekom Egypte.  Každý žiak 6.B triedy si pripravil zo starovekého Egypta projekt formou  „Som maliar“. Namaľoval ako najkrajšie vedel výkres vo formáte A3, na hodine dejepisu ho odprezentoval a výkres putoval na II. poschodie k dejepisnému kabinetu na školskú výstavu. Každý výkres dostal číslo, k nástenke sme pripojili krabičku - urnu, do ktorej každý žiak          II. stupňa mohol zahlasovať za výkres, ktorý sa mu najviac páčil. Do súťažnej výstavy sa zapojili aj niektorí žiaci zo 6.A triedy v rámci výtvarnej výchovy.

Výsledky:

Na hlasovaní sa zúčastnilo 128 žiakov.

1.       miesto:  Nefertiti – maľovala Júlia Šufliarská, 6.A (45 hlasov)

2.       miesto:  boh Oziris – maľoval Jaroslav Buček, pomohla Alexandra Kašiaková, 6.B (33 hlasov)

3.       miesto: Tutanchamon – maľovala Daniela Zaušková, 6.B (26 hlasov)

Boli sme milo prekvapení záujmom žiakov na hlasovaní a zdieľali sme radosť s výhercami, ktorí boli na Mikuláša odmenení čokoládou Milkou J. A samozrejme zdieľali sme smútok s tými, ktorí sa veľmi snažili, ale v tomto „ľudovom hlasovaní“ nevyhrali. Veríme, že sa im to podarí nabudúce.

Ďakujem všetkým zúčastneným.

Mgr. Anna Bartková