BEH ZA ZDRAVIE

Základná škola na Ulici obrancov mieru 884 v Detve žila 6. mája 2015 mottom Spojme srdcia pre zdravie a zorganizovala už II. ročník športového podujatia Beh za zdravie, ktorý sa konal v rámci OFS pre všetky materské, základné, stredné školy, rómsku komunitu i všetkých, ktorí chcú niečo urobiť pre svoje zdravie. Od skorého rána sa v celom areáli hemžili malí i veľkí, učitelia i žiaci. Prípravy umocňovala moderná hudba, propagačné plagáty, ktoré žiaci vytvorili v rámci školskej súťaže a usmiate slniečko. Krásny športový deň otvorili zástupcovia školského parlamentu. V bielom dobovom oblečení požiadali o zapálenie olympijského ohňa reprezentačnú trénerku ženskej športovej gymnastiky Slovenska Mgr. Katarínu Krekáňovú. Po vyznačených trasách si všetci športuchtiví odbehli symbolický 1 km. Žiaci I. stupňa, vrátane detí z detvianskych materských škôl, detí a mamičiek z rómskej komunity a dôchodcov bežali v areáli školy a ostatní to už mali o niečo ťažšie, prebehli pomedzi štadióny a cez kopec smerom naspäť ku škole. Celkový počet bežcov bol 793. Po absolvovaní trasy sa mohli všetci občerstviť, žiaci dostali spomienkové predmety, získali športové potreby, ktoré ich majú formou hry viesť k pohybovej aktivite. Olympijský deň sa konal s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja a Mesta Detva, ktorým touto cestou vyjadrujeme vďaku. Poďakovanie patrí všetkým organizátorom, zúčastneným, všetkým, ktorí sa akoukoľvek formou zúčastnili tohto pekného športového sviatku na našej škole a pripojili sa tak k olympijským myšlienkam a jeho posolstvu.