Anglická olympiáda na I. stupni

V tomto školskom roku sme po prvýkrát pripravili súťažné úlohy pre šikovné deti v anglickom jazyku v 1.-4. ročníku. Bolo ťažké vybrať zástupcov z jednotlivých skupín, lebo šikovných je v každej skupine viac. Nuž ale kto nebol vybratý v tomto školskom roku, možno bude zastupovať svoju skupinu budúci školský rok.
V každom ročníku súťažili medzi sebou trojčlenné družstvá. Podľa pokynov vyfarbovali obrázky, dopĺňali slová do textov, skladali vety z pomiešaných slov, podľa anglickej rozprávky dopĺňali vety, usporiadali dej, rozprávali čo vidia na obrázkoch. Všetky skupinky úlohy vyriešili, takže bolo ťažké rozhodovanie o umiestnení, no získaný počet bodov nakoniec rozhodol. Všetci zúčastnení si za svoje znalosti v anglickom jazyku zaslúžia pochvalu.