PLAVECKÝ  VÝCVIK
  foto:

Plavecký výcvik sa uskutočnil v dňoch 22.-26. septembra 2014 v plavárni vo  Zvolene. Zúčastnilo sa ho spolu 55 žiakov,  28 z I.stupňa  a 27 z II.stupňa. Plavecký výcvik prebiehal pod vedením tímu profesionálnych trénerov, s ktorými spolupracujeme a  ich prácu a zodpovedný  prístup ku žiakom hodnotíme veľmi pozitívne. Plavecký výcvik žiaci absolvovali s nadšením a radosťou. Výsledky snahy detí i trénerov boli veľmi zreteľné. Na záver kurzu boli plavecké preteky, kde žiaci predviedli, čo sa naučili. Musíme povedať, že všetky deti  boli úžasné. Prekvapili nás najmä malí prváci, ktorí predviedli svoju vytrvalosť a snahu. Plavecký výcvik organizujeme každý rok  s cieľom prevencie poklesu pohybovej činnosti školských detí a tiež učíme žiakov vytvárať pozitívny vzťah k jednotlivým druhom športu. Fyzický vývin žiakov, kondícia, zdatnosť, vytrvalosť, otužovanie sú hlavné faktory zdravého vývinu žiakov a naša škola chce vychovávať zdravú, zdatnú a ctižiadostivú generáciu.