DEŇ HUDBY

Jednou z hlavných myšlienok projektu „Máme radi pestrosť“ je multikultúrne spájanie a zbližovanie na základe medzikultúrneho spoznávania sa. Významným faktorom je hudba a tanec. Preto sa dňa 12.10.2012 v prenajatej tanečnej sále CVČ v Detve stretli rómski a nerómski žiaci našej školy na spoločnom Dni hudby.

Podujatie otvorila hymna projektu „Žijeme len raz“ od speváka Ega, ktorú si všetci spoločne zaspievali. Deti a učitelia strávili spoločný deň plný tanca a spevu. Hlavne rómski žiaci ukázali svoj temperament. Tancovali sa rôzne štýly – folklór, latino, beak-dance, hip-hop. Svoje umenie predviedli chlapci z rómskej tanečnej skupiny The Fanatiks Crew, latino tanečníčka Marianna Mirgová, rómska folkloristka Miroslava Mirgová. Profesionálny tanečný tréner Ján Homola ukázal žiakom prvky štýlu Street Dance, ktorý si vyskúšali žiaci aj učitelia.

Všetci účastníci Dňa hudby boli za svoju snahu odmenení sladkou odmenou. Podujatie splnilo svoj cieľ, našim žiakom umožnilo navzájom sa lepšie spoznať aj cez niečo iné, než je práca v škole a učenie.