BESEDA O RÓMSKEJ HISTÓRII A KULTÚRE

Rozvojový projekt „Máme radi pestrosť“ úspešne pokračuje vo svojich aktivitách, na ktoré sme získali finančnú podporu MŠVVa Š SR. Vytváranie pozitívnej sociálnej klímy a motivácie v multikultúrnych triedach je spojené aj s odbúravaním predsudkov, ktoré sú často príčinou diskriminácie a segregácie v spoločnosti.

Dňa 26. 10. 2012 sa uskutočnila prednáška pre našich žiakov na tému „História a kultúra rómskeho etnika“ s pánom Branislavom Oláhom a jeho kolegom z Aliancie rómskych združení.  Zaujímavým a pútavým spôsobom  priblížili našim žiakom rôzne historické fakty, zaujímavosti  zo života Rómov. Žiaci si mohli prezrieť rôzne publikácie a zapojiť sa svojimi  otázkami do diskusie o minulosti ale aj súčasnom živote Rómov.